2024 жылғы 15-16 сәуір аралығында екі күн ішінде "WorldSkills Pavlodar – 2024" өңірлік кәсіби шеберлік конкурсы шеңберінде "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" ШЖҚ КМК базасында "Мобильді робототехника" құзыреттілігі бойынша конкурстардың бірі өткізілді, оған облыстың екі оқу орнының командалары қатысты: Ақпараттық технологиялар колледжі технология және Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі.

"WorldSkills Pavlodar-2024" аймақтық чемпионатының көптеген құзыреттерінен айырмашылығы, бұл құзыретке оқу орындарының атынан қатысатын жеке қатысушылар емес, екі адамнан тұратын командалар қатысты. «Жоғары электроника және коммуникация колледжі» командасының атынан Александр Бородулин мен Амангелді Айтмақамбет қатысты. Екі қатысушы да ПО-312 тобының студенттері.

Конкурсты өткізу бағдарламасына сәйкес, жарыстың бірінші күні: мобильді роботтың негізгі конструкциясын құрастыру, полигонда сынақ жарыстары және мобильді роботты қолмен басқару және телебасқару сияқты конкурстық тапсырмаларды орындау өткізілді. Екінші күні: басқару жүйелерін жөндеу, полигондағы сынақ жарыстары және автономды басқару сияқты конкурстық тапсырмаларды орындау жүзеге асырылды. Жарыстың бірінші күніндегідей, екінші күннің соңында байқауға қатысушыларды бағалау жүргізіліп, қорытындылар шығарылды.

• 17 апр, 2024