"Радиотехника, электроника және телекоммуникация" мамандығының С-113 тобының бірінші курс студенттері ағымдағы жылдың 19 сәуірінде Қазақстан Республикасындағы ең ірі байланыс операторы - Қазақтелеком кәсіпорнына барды. Экскурсия саланың болашақ мамандарын заманауи байланыс технологияларымен, байланыс операторының жетекші кәсіпорындарының бірінің құрылымымен және жұмысымен таныстыру мақсатында ұйымдастырылды.
Экскурсия барысында студенттер желілерді пайдалану және қолжетімділік департаментінің техникалық тәлімгері С.В. Погудинмен кездесу ұйымдастырылған компанияның техникалық кеңсесіне баруға мүмкіндік алды. ол Қазақтелеком қызметінің негізгі бағыттары: тіркелген және мобильді байланыс, интернет-қызметтер, кабельдік теледидар туралы айтып берді, сондай-ақ еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы мәселелерін айтты. Сонымен қатар, экскурсияға қатысушылар барлық коммутация орын алатын және байланыс желісінің тұрақты жұмысын қамтамасыз ететін кросс техникалық аймағына барды.
Компания мамандары студенттер үшін байланыс мұражайы бойынша экскурсия өткізді, онда балалар байланыстың даму тарихымен, ақпарат беру технологияларымен және осы саладағы заманауи жетістіктермен танысты. Студенттер сирек кездесетін экспонаттарды көрді, телефон және телеграф станцияларының, коммутаторлардың жұмысы туралы білді, тіпті ескі патефонды тыңдады. Экскурсия қызықты ғана емес, сонымен қатар танымдық болды, студенттердің ой-өрісін кеңейтті және болашақ мамандыққа деген қызығушылықты арттырды.

• 19 апр, 2024