2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік білім беру бағдарламасын іске асыру, "Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды аттестаттау жүргізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы №125 бұйрығын орындау мақсатында 22.06.2021 күні  "ЛРЗ Алға А"  ЖШС кәсіпорнында қорытынды аттестаттау шеңберінде WorldSkills құзыреттілік стандарттары бойынша "Слесарлық іс" демонстрациялық емтихан өткізілді.

WorldSkills чемпионаттық қозғалысында осы құзыреттің болмауына байланысты, колледж қызметкерлері кәсіптік стандарттар мен технологиялық карталар негізінде "ЛРЗ Алға А" ЖШС локомотив жөндеу зауыты кәсіпорнының қызметкерлері WorldSkills қозғалысын дамыту департаментінің  "Таlар" КЕАҚ консультациясы кезінде түлектер үшін өзекті демонстрациялық емтихан тапсырмаларын әзірледі.

Кәсіби білім беру ұйымдарының білім алушыларын мемлекеттік қорытынды аттестаттау рәсіміне демонстрациялық емтихан форматын енгізу-бұл қосымша рәсімдерді өткізбей кәсіптік білім беру жүйесі мен еңбек нарығының міндеттерін шешуге ықпал ететін кадрларды даярлау сапасын тәуелсіз бағалау моделі.

Ағымдағы оқу жылында WorldSkills стандарттары бойынша демонстрациялық емтиханға біздің білім беру ұйымымыздың 1108000 "Темір жол жылжымалы құрамын пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету" мамандығы бойынша «Слесарлық іс» құзыреттілігінен ПМЭ-352 тобының 5 түлегі Голиков П.П., Исаев В.Ю., Ольков А.Е., Храмцов Г.Д, Мелихов М.В. қатысты.

Демонстрациялық емтихан колледждің арнайы пәндер оқытушылары О.В. Карасаева, А. А. Мухаметкалиева әзірлеген конкурстық тапсырмалар бойынша "Слесарлық іс" құзыретінің техникалық сипаттамасы" талаптарын ескере отырып өткізілді. Демонстрацияны сәтті өткізу үшін материалдық-техникалық базаны дайындауға Жекенов А. Б., Грицанчук Т. А., Рабканова А. И. белсенді қатысты.

Демонстрациялық емтихан кезінде студенттер өздерінің теориялық білімдері мен практикалық дағдыларын: локомотивтің тартқыш қозғалтқышының щетка ұстағышын бөлшектеу, жөндеу, құрастыру және сынауды көрсетті.

Студенттердің тапсырманың сапасы мен орындалуын емтихан комиссиясы және "ЛРЗ Алға А" ЖШС кәсіпорнының басшылары мен бас мамандары қатарынан тәуелсіз сарапшылар - Д. К. Жақыпов, О. И. Реснянский, С. В. Устименко, Е. В. Колесников бағалады.

Ірі жөндеу зауытының нақты жұмыс орындарындағы өндірістік кәсіпорын жағдайындағы демонстрациялық емтихан-бұл жаңа, өте күрделі, бірақ сонымен бірге студенттер үшін де, оқытушылар үшін де қызықты сынақ.

• 22 июн, 2021