Павлодар қаласының "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны "Тalap" КЕАҚ "Колледждерге арналған әдістемелік ұсынымдарға" сәйкес "Жас маман" жобасы бойынша жұмыс істейді.

"Әдістемелік ұсынымдарда"  білім алушыларды бағалауды дайындау мен ұйымдастыруды еңбек нарығының нақты қажеттіліктеріне сүйене отырып, халықаралық салалық стандарттардың талаптары мен құралдары негізінде жүзеге асыру көзделген.

Халықаралық салалық стандарттардың талаптары мен құралдарын зерделеу, колледждің оқу процесінде әлемде жинақталған оқу материалдарының базасын және "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" ШЖҚ КМК емтихан тапсырмаларын пайдалану мақсатында салалық органдар айқындалды:

- Witsa – World Information Technology and Services Alliance, США, Вирджиния  (Дүниежүзілік ақпараттық технологиялар және қызметтер Альянсы) - 1304000 "Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету" мамандығы бойынша (түрлері бойынша)»;

- Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT), Австралия,  Мельбурн Корольдік технологиялық университеті-1306000 "Радиоэлектроника және байланыс" мамандығы бойынша (түрлері бойынша)»;

- ETSI- Еуропалық телекоммуникациялық стандарттар институты, София Антиполис, Франция. Халықаралық салалық орталықтардың тізімі" Тalap" КЕАҚ "Колледждерге арналған әдістемелік ұсынымдарда"  келтірілген.

"Talap" КЕАҚ 16.06.2020 ж . онлайн-режимде вебинар өткізген Soprano Group (Финляндия) "Жас маман" жобасы шеңберінде шетелдік әріптес болып анықталды.

Колледждің жұмыс тобы таңдалған халықаралық салалық органдар туралы жалпы мәліметтерді, олардың қызмет саласын зерттеді, байланыстар анықталды .

Халықаралық салалық стандарттардың талаптары мен құралдарын, оқу материалдары мен емтихан тапсырмаларын және жоғарыда аталған институттардың шетелдік салалық қауымдастықтардың/орталықтардың/кеңестердің/кәсіби қоғамдастықтардың талаптарына сәйкестігін бағалау рәсіміне қатысу мүмкіндігін алу үшін ынтымақтастық туралы ұсыныспен хаттар дайындалып, олардың атына жіберілді.

" Talap" КЕАҚ белгілеген халықаралық салалық органдардың тізбесі» -

1. Құрылыс және коммуналдық шаруашылық:

1) National Center for Construction Education and Research (NCCER), США;

2) Construction Industry Training Board (CITB), Великобритания;

2. Ауыл шаруашылығы, ветеринария және экология:

3) Institution of Agricultural Engineers, Великобритания;

4) American Society of Agronomy, США;

3. Мұнай-газ және химия өндірісі:

5) Offshore Petroleum Industry Training Organization, США;

6) Institution of Chemical Engineers, Великобритания;

4. Геология, тау-кен өндірісі және пайдалы қазбаларды өндіру:

7) The Mining Association, Канада;

8) Geoscience Australia, Австралия;

5. Көлік:

9) The Swiss Association of Road and Transportation Experts, Швейцария;

10) Association for Road Traffic Safety and Planning, Великобритания;

6. Өнер және мәдениет:

11) National Association of Schools of Art and Design (NASAD), США;

12) Colleges and Institutes Canada (CICan), Канада;

7. Өндіру, монтаждау, пайдалану және жөндеу:

13) Society of Manufacturing Engineers, США;

14) British Glass Manufacturers Confederation, Великобритания;

8. Энергетика:

15) Engineering Council, Великобритания;

16) Bundesverband WindEnergie, Германия;

9. Металлургия және машина жасау:

17) The American Society of Mechanical Engineers, США;

18) AMMA - the Australian Mines and Metals Association, Австралия;

10. Қызмет көрсету, экономика және басқару:

19) International Vocational Education and Training Association (IVETA), США;

20) City and Guilds, Великобритания;

11. Байланыс, телекоммуникация және ақпараттық технологиялар:

21) Witsa – World Information Technology and Services Alliance, США;

22) Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT), Австралия.

• 30 апр, 2021