Елдің экономикасы мен өнеркәсібін дамыту алдыңғы қатарлы технологиялар мен қазіргі заманғы жабдықтар бойынша білімі мен дағдылары бар жоғары білікті мамандарды талап етеді

Білім беру ұйымдарында осындай технологиялар мен жабдықтардың болуы бәсекеге қабілетті мамандарды оқытуға және шығаруға мүмкіндік береді. "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен "Жас маман" жобасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтар бойынша білікті мамандар даярлау көзделген. "Жас Маман" жобасы (бұдан әрі-жоба) оқу жабдықтарын жаңғыртуға және халықаралық салалық стандарттар бойынша жоғары білікті мамандарды даярлауға жәрдемдеседі.

"Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" жобасына қатысу үшін Павлодар облысының білім басқармасына оқу орнының ағымдағы жағдайы сипатталған "ТжКБ ұйымының дайындығын талдау" жобасын дайындап жіберді.

Колледжде оқу жабдықтарын жаңғырту және халықаралық салалық стандарттар бойынша жоғары білікті мамандарды даярлауды келесі мамандықтар бойынша өткізу туралы шешім қабылданды:

- 1306000 " Радиоэлектроника және байланыс" біліктілігі 130605 2-байланыс монтажшысы кабельші, 130601 2-Телекоммуникациялық желілер мен жүйелер жөніндегі электр монтері;

- 1304000 " Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)" біліктілігі 130403 3 - техник, 130404 3-Техник-бағдарламашы.

"Жас маман" жобасын жүзеге асыру үшін колледжде 19.11.2019 күні  № 125-п "Жас маман " жобасының жұмыс тобын бекіту туралы" бұйрық шығарылды. Бұйрық бойынша оқу орнының бірқатар басшылары мен қызметкерлеріне олардың ішінде колледж басшысының орынбасарлары, бөлім меңгерушілері, арнайы пәндер оқытушылары, бухгалтерия, кадрлар бөлімінің өкілдері, қажетті құжаттаманы дайындау, жабдықтарды іріктеу, үй-жайларды дайындау және жоба бойынша басқа да жұмыстар бойынша жауапкершілік жүктелген заңгер мен жабдықтау жөніндегі инженер кіреді.

• 29 мар, 2021