«Есірткі, психотроптық заттарды, аналогтар мен прекурсорларды сақтау, тарату және өткізу. Өскелең ұрпақтың денсаулығына нұқсан келтіретін барлық нәрсе» тақырыбында дәріс өткізілді. «Жоғары электроника және байланыс колледжі» студенттерінің құқық қорғау органдарының өкілдерімен кездесуі синтетикалық есірткі және құмар ойындарға тәуелділік тақырыбына арналды. Бірінші курс студенттеріне олардың салдары мен адам ағзасы мен психикасына зиян келтіретін фактор және заңның салдары туралы айтылды. Студенттер Сызықтық өнер бөлімінің өкілімен кездесті. Павлодар есірткі қылмысына қарсы күрес бойынша полиция капитаны Қойшин Дидар Бауыржанұлы. Ол студенттерге есірткіні сақтағаны және таратқаны үшін қылмыстық жауапкершілік, алаяқтар уәде еткен оңай жолмен ақша табудың салдары туралы айтып берді. Полиция капитаны өндірістік тәжірибеден алған тәжірибесімен бөлісіп, жастар мен кәмелетке толмағандар арасында көбейіп кеткенін айтты. Ол есірткінің зияны туралы, ішімдік немесе есірткі қолдану салдарынан өз-өзіне қол жұмсау фактілерінің көбейгені туралы айтты. Қойшин Дидар Бауыржанұлы есірткінің алдын алу және оған қарсы тұрудың маңыздылығына да тоқталды. Өздеріңіз білетіндей, кез келген әрекеттің салдары бар, ал заңды білмеу сізді жауапкершіліктен босатпайды. Кездесу студенттердің сұрақтарымен және пікірталаспен аяқталды, сонымен қатар уақытты қауіпсіз өткізу тақырыбына тоқталды, бейтаныс адамдар арасында болуы мүмкін зиянды әрекеттер туралы ескертілді және студенттерді өздеріне және жақындарына қамқорлық жасауға шақырды.

• 10 янв, 2024