"SANALY URPAQ" жобасы аясында "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжінде" 1-3 курс білім алушылары арасында қашықтық форматта келесі бағыттар бойынша акция өтті: «Сыбайлас жемқорлыққа жол жоқ», «Адал бол».

Аталған іс-шараның мақсаты: білім алушылардың бойында сыбайлас жемқорлыққа қарсы дүниетанымды ағарту, насихаттау және қалыптастыру; құқықтық сананы, азаматтық ұстанымды дамытуға, алынған деректер негізінде қорытынды жасай білуге ықпал ету; жастардың бойында жеке тұлғаның негізін құрайтын адамгершілік нормаларына оң көзқарас қалыптастыру, олардың құқықтық санасы мен құқықтық мәдениетінің деңгейін арттыру; сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағдарламаларға қызметтік көзқарас қалыптастыру болып табылады.

Сыбайлас жемқорлық-экономикалық өсу мен дамуға кедергі келтіреді, кез-келген өзгерістерге қауіп төндіреді. Кез-келген билікке ие кез-келген адам сыбайлас жемқорлыққа ұшырауы мүмкін. Олардың барлығын бір ынталандыру - экономикалық пайда алу. Бірақ сонымен бірге олар әшкерелеу және жазалау қаупін сезінеді.

Біздің студенттер әр бағытқа шығармашылық тұрғыдан қарады, қоғамдағы сыбайлас жемқорлықпен қалай күресу керектігі туралы өз ойларын айтты?

Ең алдымен, өзіңнен бастау керек және басқалардан сыбайлас жемқорлық көріністерін жоюды талап ету керек.

Мен не істей аламын?

Біз оны жоймайынша, жемқорлық жойылмайды.

Дұрыс нәрсе жасаңыз:

- пара бермеңіз немесе алмаңыз;

- жеке адалдық негізінде қажетті нәтижелерге қол жеткізуге тырысыңыз;

- сыбайлас жемқорлық жағдайларын жариялаңыз.

Сіз сондай-ақ:

- жергілікті газеттерге белгілі сыбайлас жемқорлық жағдайлары туралы жазыңыз;

- бүкіл әлемде өткізілетін көптеген науқандарға, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі акцияларға қатысыңыз.

- бұл құбылысты зерттеу

- сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-шаралармен және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес әдістерімен таныса аласыз.

Олардың ең жақсысы біздің постымызда ұсынылған. бейне-роликтер, суреттер, артылар, П-120 тобының студенті Хасенова Несіпханның эссесін атап өткім келеді, ОП-120 тобынан Бойеско Игорь шығармашылықпен түрде айтып өтті.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресте біздің студенттерге үлкен алғысымызды білдіреміз!!!

• 11 ноя, 2020