Павлодар қаласының №5 ЖОББМ-нің 4 сынып және 1 курс студенттері арасында 2023 жылғы 25 сәуірде дәстүр бойынша "Ойын-сауық химиясы" құзыреттілігінен Baby skills конкурсы түрінде "Жас химик" үйірмесінің отырысы өтті.

Іс-шараның мақсаты-мамандықтар туралы ерте түсінік қалыптастыру: химия біздің күнделікті өмірімізбен қаншалықты тығыз байланысты екенін көрсету; танымдық қызығушылықты дамыту; химия бойынша білімнің ең аз қоры болса да, Бастауыш сынып оқушыларына кәсіби дағдыларды игеруде бәсекеге түсуге мүмкіндік жасау; дәлдікке тәрбиелеу; қауіпсіздік техникасын сақтау болып табылады.

Сондай-ақ, іс-шара химияның біздің күнделікті өмірімізбен, мүмкін болашақ мамандығымызбен қалай байланысты екенін көрсетуге арналған. Бүгінгі таңда мектепте ерте кәсіптік бағдар беру тақырыбы өзекті, өйткені қоғамның белсенді азаматтарын қалыптастыру, олардың бастамалары мен қабілеттерін дамыту ерте мектеп жасынан басталады.

Байқауға келесі оқушылар қатысты:  Комиссарова Света, Бондаренко Катя, Полховский Владислав, Каминский Сергей, Сундуков Захар, Ревягин Алексей.

Әр қатысушыға екі үйірме мүшесі тағайындалды. Тәлімгер-үйірме мүшелерінің жетекшілігімен сайыстың кішкентай қатысушылары тапсырмаларды орындауға қызығушылықпен және жауапкершілікпен қарады.

Байқауды А-211 тобының студенті Тоқтасынов Назар және химия пәнінің оқытушысы Мулярчик Т. А жүргізді.

Құзыретті қазылар алқасы сайыстарды бес балдық жүйе бойынша бағалады.

Мектеп оқушылары ойын-сауық  сайыстарына қатысты: «Ақылды йод»; «Затты иіс арқылы анықтау»; «Заттардың қоспасын ажырату»; «Өз қолыңызбен минералды су»; «5 минутта тот басқан шеге»; «Сөзді тап».  Бірақ ең қызықты байқау: "Өз қолдарымен жасаған  ғажайыптар", онда барлық қатысушылар сабын шарларын жасап, содан кейін сабын шарларының "торттарына" қуанды.

Барлық байқауларда шығармашылық атмосфера орнады. Чемпионат барысында "Қозғалыс бойынша мамандықты тап" ойыны ойналды.

Сонымен қатар оқушылар біздің оқу орнымызбен танысты. Қандай мамандықтар бойынша оқыту қарастырылғанын білді, сонымен қатар колледж туралы бейнероликті тамашалады.

Іс-шара қорытындысы бойынша қатысушылар сертификаттармен және тәтті сыйлықтармен марапатталды.

Химия және биология пәндерінің оқытушысы Мулярчик Т.А.

• 02 мая, 2023