Жоғары электроника және коммуникация колледжінің кітапханасында,  Республика күніне орай «Республика күні-Егемендік күні» атты көрме ұйымдастырылып,викторина өткізілді.

Іс-шараға  Э- 112 тобының студентерімен ,тарих пәнінін мұғалімі Жилкибаев Б.Ж,  қатысты.

1990 жылы 25 қазанда Қазақстанның Мемлекеттік Егемендігі туралы Декларация кабылданды.Биыл маусым айында Президент Қасым-Жомарт Тоқаев Ұлттық құрылтай отырысында Республика куніне мереке мәртебесін қайтаруды ұсынды.

«Ұлттық мерекелер мен атаулы күндер тізбесіне бірқатар өзгеріс енгізген жөн. Мен Республика күніне ұлттық мереке мәртебесін қайтаруды ұсынамын. Сондықтан, қазанның 25-і күні жыл сайын Егемендік күнін еліміздің басты мерекесі ретінде атап өтуіміз керек»,-деді Президент.

Колледж кітапханашысы 25 қазан –Республика куні туралы мазмүндама айтып,Қазақстан туралы викторина өткізді.Э-112 тобының студентере өтте белсенді қатысты.

Іс-шараның мақсаты, студенттерге қазақ халқының өзіндік тарихы,мәдениеті, рәміздер бар тәуелсіз ел екенін түсіндіріп ұлттық патриотизм рухында тәрбие беру.

• 20 окт, 2022