2020 жылдың 22 қазанында "Электроника" құзыреттілігі бойынша "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" ШЖҚ КМК базасында "WorldSkills Pavlodar – 2020" өңірлік байқауының кезекті күні өтті.

Осы құзырет бойынша конкурстық бағдарлама үш модульден тұрды:

- «1 модуль» – Аппараттық қамтудың прототипін жобалау;

- «2 модуль» – Ендірілетін жүйелерді бағдарламалау;

- «3 модуль» – Құрастыру.

Қатысушылар мамандық бойынша келесі дағдыларды көрсетті:

• Мақсатына сай келетін компоненттердің параметрлерін есептеу және таңдау;
  • Тиісті ерекшеліктерге және мақсатқа сай келетін схемаларды жобалау;
  • Схемалық конструкциялардың мақсатына сәйкестігін тексеру үшін схемалық модельдеу бағдарламалық жасақтамасын пайдаланыңыз.
  • Жобалауға арналған техникалық тапсырмаларды және техникалық шарттарды талқылау және түсіну;
  • Баспа платасын ажыратуға арналған бағдарламалық жасақтамасын және  схемалардың сызбаларын енгізуді пайдалана отырып, принципті схемаларды сызу;
  • Функционалдық схемаларды құру үшін баспа платаларына компоненттерді құрастыруды жүргізу;
  • Прототиптерді сынақтан өткізу және қажет болған жағдайда оларды жөндеу;
  • Салалық стандарттарға сәйкес жобалау қателерін түзету және жою.
  • С тіліндегі кодты жазу, құрастыру, жүктеу, тестілеу және техникалық шарттарға сәйкес ондағы қателерді жою;
  • С тілінің әдеттегі функционалдығын қолдану;
  • Жүйе қолдайтын функцияларды қолданыңыз;
  • Бұрын жазылған кодты кірістірілген жүйелерге ашу, құрастыру және жүктеу;
  • Кодты жазу кезінде жалпы қабылданған ең жақсы тәжірибені қолдану;
  • Бұрын жазылған кодты пайдалану (немесе) қуатты тұтынуды басқару тәсілдерін іске асыратын кодты жасау және жазу.
  • Электромеханикалық бөлшектерді анықтау, жинау және пайдалану;
  • Кәдімгі датчиктерді анықтау және жинау. Жұмыс блоктарын қалыптастыру үшін механикалық бөлшектерді құрастыруды жүргізу;
  • Беттік монтаждау үшін бөлшектер мен құрамдас бөліктердің әр түрлі түрлерін анықтау, жинау және пайдалану;
  • Операциялардың белгіленген реттілігін сақтай отырып және рұқсаттарды сақтай отырып жұмысты орындау;
  • Салалық стандарттардың талаптарына сәйкестігін қамтамасыз ету үшін қорғасынсыз дәнекерлеуді қолдана отырып, компоненттерді дәнекерлеуді орындау;
  • Клиенттердің техникалық шарттарына сәйкес аяқталған құрастыруды орнату, сынау және калибрлеу.

«Электроника» құзыретіне 130300 0 «Теміржол көлігіндегі автоматика, телемеханика және қозғалысты басқару» мамандығынан келесі студенттер қатысты: Дермелев Д., Орлов В., Дауылханов А. Байқау барысында байқауға қатысушылар игеріліп жатқан мамандық саласындағы білімдерінің жоғары деңгейін және кәсіби шеберліктерінің жаңа биіктеріне ұмтылыстарын көрсетті.

Конкурс осы түрдегі жұмыстарды жүргізу кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып және Covid-19 алдын алудың санитарлық-эпидемиологиялық нормаларын сақтай отырып өтті.

• 23 окт, 2020