Техникалық  және кәсіптік білім беру ұйымдарының студенттері арасында 2021 жылғы 26 мамырда "ZOOM" қосымшасындағы Ақпараттық технологиялар колледжінің базасында "IT-PROGECT" облыстық қашықтық байқауы қашықтықтан өткізілді. Өңір экономикасының тұрақты өсуін қамтамасыз ету үшін неғұрлым перспективалы инновациялар мен технологияларды айқындау және ғылыми және инновациялық қызметке тарту арқылы жастардың шығармашылық қабілеттері мен әлеуетін ашу және іске асыру үшін жағдайлар жасау мақсатында  болды.

"IT-PROGECT" байқауы экономиканың түрлі салаларында маңызды IT-жобаларды анықтауға және ілгерілетуге жәрдемдесуге бағытталған. Осындай жобалардың бірі, Павлодар жоғары электроника және коммуникациялар колледжінің студенті Жолаева Альмира Талғатовнаның  "Павлодар қаласының жұмыссыз азаматтары" деректер базасының әзірлемесі болып табылады.  Бұл жоба  "Үздік әлеуметтік IT жоба" номинациясында ұсынылды.

Осы жобаның мақсаты жұмыссыз азаматтарды есепке алуды орындайтын және жұмыспен қамту орталығы қызметшісінің жұмысын оңтайландыратын бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу болып табылады. Осы ақпараттық жүйе жұмыс орындарының бос орындарын іздеу, жұмыссыздар, бос жұмыс орындары және жұмысқа орналасқандар туралы ақпаратты есепке алу және іздеу үшін пайдаланылуы тиіс.

Жобаны іске асыру үшін бос жұмыс орындары туралы, жұмыссыздар туралы мәліметтерді қамтитын деректер базасын әзірлеу талап етіледі, бұдан басқа жұмысқа орналасқан азаматтар туралы ақпаратты сақтау қажет.

Бұл ретте бос орындар туралы ақпарат тиісті кестеден таңдалуы тиіс. Жұмыссыз адам бос орынды таңдаған кезде жұмысқа орналасқан азаматтар туралы мәліметтер автоматты түрде сақталуы тиіс.

Мазмұнды ғылыми IT жобасы үшін Жолаева Альмира Талғатовна, сондай-ақ шығармашылық-кәсіби ойлаудың жоғары деңгейін көрсеткен, таным мен зерттеуге ғылыми көзқарасты қалыптастырған  жетекшісі Нұрғожина Жанар Оралбекқызы  да бірінші дәрежелі дипломмен марапатталды.

• 28 мая, 2021