Павлодар қаласының "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны "Talap" КЕАҚ "Колледждерге арналған әдістемелік ұсынымдарға" сәйкес "Жас маман" жобасын іске асыра отырып, сатып алынатын заманауи жабдықтарды орналастыру үшін бірқатар зертханалар мен кабинеттерді қайта жабдықтады.

Сонымен, 07140900 "Радиотехника, электроника және телекоммуникация" мамандығы бойынша үш оқу кабинетінде колледждің әкімшілік-шаруашылық қызметкерлерінің күшімен (басшының ӘШБ орынбасары Е.Б. Арынов), "АТ және Б" бөлімінің меңгерушісі С. О. Бралинованың бастамасымен жөндеу жүргізілді, жаңа жиһаз орнатылды. "Қазақтелеком" АҚ филиалының Шығыс РТҚ Жергілікті желілерге техникалық қызмет көрсету орталығының қызметкерлері (бастығы К. А. Мубараков) кабинеттеріндегі тор жасалды, қосалқы кабельдерді шығарды, шкафтар орнатылды, консольдер тігілді және т. б.

Оқу үй-жайлары оларда орнатылған жабдықтарға және өткізілетін оқу-практикалық, зертханалық сабақтарға сәйкес жаңа атаулар алды: "Байланыс желісі және коммутациялық жүйе зертханасы", "Ақпараттық кабель желілері зертханасы", "Талшықты-оптикалық байланыс желілері кабинеті".

Осы зертханаларда және кабинетте Fujikura s 80 оптикалық талшықты дәнекерлеуге арналған Аппарат, оптикалық визуалды Дефектоскоп, JDSU MTS 4000 оптикалық рефлектометр, JDSU MTS 4000 электронды микроскоп, JDSU MTS 4000 оптикалық көпфункционалды Тестер JDSU OLP 35, химиялық оптикалық кабельді монтаждауға арналған құралдар жинағы, SC/APC - SC/APC 5, FC/UPC - SC/APC 3, FC/UPC - SC/APC 5, SC/UPC 3, SC/UPC - SC / APC3, Фен техникалық, 8865-АТ, 8800 NPC/SC коннекторына арналған монтаждау құрылғысы, GPON OLT - Huawei Smart MA5600t жабдығы, HUAWEI ATN 910 910 B 44g System маршрутизаторы,WITH 16e1 (ANGM000HSA00), Ne40 x8 сериялы әмбебап қызмет маршрутизаторы, si 3000 коммутациялық жүйесі, Коммутациялық бағана 19 жиынтықта 4 сөремен, серверлік шкаф SHIP 601S.8042. 54. 100 42U, "талшықты-оптикалық құрылымдалған кабельдік жүйелерді монтаждау және пайдалану" оқу жабдығының үлгілік жиынтығы, оптикалық-талшықты байланыс практикумы, Радиотехника және телекоммуникация практикумы. Сондай-ақ, бұл оқу бөлмелерінде: Ноутбуктер, интерактивті панель, көп функциялы құрылғы және векторлық графиканы өңдеуге арналған бағдарлама бар.

Кабинет пен зертхана жабдығы мамандық бағдарламасының түрлі тақырыптары бойынша практикалық және зертханалық сабақтарды зерделеуге, бекітуге, өткізуге мүмкіндік береді. Сонымен, мультисервистік коммутация жүйесі - бұл орнатуға қызмет ететін әмбебап платформа: - телефония коммутациясын қамтамасыз ететін бағдарламалық қосқыштар;

Е1 ағыны бойынша түйіндесуге арналған медиа-шлюз;

абоненттік интерфейстер (мыс телефония жұптары);

GPON абоненттік оптикалық интерфейстер;

FTTx абоненттік оптикалық интерфейстер (FTTH, FTTB);

VDSL2 интерфейстер;

ADSL2+ интерфейстер (аналогты немесе ISDN сызықтары бойынша).

VIAVI FFL-50-2 оптикалық визуалды Дефектоскоп, OPL 35 қуат өлшегіші және басқа да жабдықтар жоғары білікті байланыс монтаждаушыларын, телекоммуникациялық желілер мен жүйелер бойынша электромонтерларды дайындауға, оптикалық байланыс кабельдерін пайдалану және зақымдануларды табу кезінде жекелеген жұмыс түрлерін орындау үшін қажетті білім, білік және дағдыларды алуға мүмкіндік береді, оптикалық талшықтың техникалық жағдайын бағалауға көмектеседі.

• 11 мая, 2021