2021 жылдың 9 желтоқсанында Жоғары электроника және коммуникациялар колледжінде «Көлік» арнайы пәндер айлығы шеңберінде «Чертежник» олимпиадасы өтті. Бүгінгі таңда бізге ғылым мен техниканың барлық салаларында жоғары дәрежелі мамандар бұрынғыдан да қажет. Қиялсыз  және инженерлік-конструкторлық ойлаусыз, жүйелілік, тапқырлық пен еңбекқорлықсыз – ол қандай маман болады!

Сызу курсы бойынша олимпиадалар білім алушылардың оқу-танымдық қызметін жандандырудың, олардың пәнге қызығушылығын белсенді қалыптастырудың, жоғары оқу орындарында әрі қарай оқу үшін де,өндірістегі еңбек қызметі үшін де біздің түлектерімізге қажетті кеңістіктік-логикалық және инженерлік-конструкторлық ойлаудың маңызды құралдарының бірі болып табылады.

Осы Олимпиадада студенттерге ұсынылған тапсырмалар кәсіби құзіреттіліктің қалыптасу деңгейіне мониторинг жүргізуге көмектеседі, теориялық және практикалық оқытудың байланысын нығайтуға, кеңістіктік ойлауды, пәнге деген қызығушылықты дамытуға ықпал етеді.

Олимпиадаға 1203000 "Теміржол көлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару" мамандығы бойынша ОП - 220 тобының 9 студенті қатысты. Қатысушылар олимпиаданың үш турынан өтті. Біріншісі-теориялық, екіншісі-практикалық. «Құштарлықпен сурет салу» турында тапқырлық, шығармашылық, шығармашылық ойлау, қиял көмекке келді, үшінші турдың практикалық тапсырмасы графикалық мәдениетті, жұмысты ұйымдастыру дағдыларын ашуға мүмкіндік берді. «Олимпиадашылар» сызбашы ретінде өздерінің бастаушы сызушы шеберліктерін көрсетті, бұл қазылар алқасына қатысушылардың білімі мен шеберлік деңгейін салыстырып, жеңімпазды анықтауға мүмкіндік берді.

Қатысушыларда А4 парағы, құралдар мен материалдар болды. Сызу пәнінің мұғалімі Грицанчук Т.А. жұмыс басталғанға дейін балаларды турдың шарттарымен, балдық бағалау критерийлерімен және орындауға бөлінген уақытпен таныстырды. Қазылар алқасы өткен турдың нәтижелері бойынша тапсырмалар мен графикалық операциялардың әрбір түрі үшін қорытынды жасады.

Олимпиада қорытындысы бойынша:1 орын–Ибраев Ерсін; 2 орын – Жұмабаев Наурызбек, 3 орын-Ахметов Мадияр иеленді. Олар дипломдармен және естелік сыйлықтармен марапатталды.

Қазылар алқасының мүшелері: Карасаева О.В. - арнайы пәндер оқытушысы, ПЦК төрағасы, Жекенов А.Б. - бөлім меңгерушісі, сызу пәнінің оқытушысы және Мельник Э.С. арнайы пәндер оқытушысы жеңімпаздар мен қатысушыларды дайындықтары, нәтижелері мен жақсы жұмыстары үшін құттықтады.

Олимпиада барысында шығармашылық атмосфера орнады.

Үздік нәтижелері үшін колледж студенттері мен қызметкерлеріне шығармашылық табыстар мен жаңа жеңістер тілейміз!

• 10 дек, 2021