"Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен "Жас маман" жобасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтар бойынша білікті мамандар даярлау көзделген. ҚР Үкіметінің қаулысына сәйкес "Кәсіпқор "Холдингі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Жас Маман" жобасының операторы қызметін жүзеге асырады. Колледждер үшін жабдықтар сатып алу республикалық бюджет қаражаты есебінен, жоғары оқу орындары үшін - лизинг тетігі арқылы немесе жоғары оқу орындарының өз қаражаты есебінен жүзеге асырылатын болады.

"Жас Маман" жобасы (бұдан әрі-жоба) оқу жабдықтарын жаңғыртуға және халықаралық салалық стандарттар бойынша жоғары білікті мамандарды даярлауға жәрдемдеседі. Колледжде заманауи оқу жабдықтарын сатып алу және келесі мамандықтар бойынша халықаралық салалық стандарттар бойынша жоғары білікті мамандарды даярлау үшін:

- 1306000 " Радиоэлектроника және байланыс" біліктілігі 130605 2-байланыс монтажшысы кабельші, 130601 2-Телекоммуникациялық желілер мен жүйелер жөніндегі электр монтері;

- 1304000 " Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)" біліктілігі 130403 3 - техник, 130404 3 - Техник-бағдарламашы. "Кәсіпқор" Холдингі " КЕАҚ-дан колледж іріктеу және сатып алу үшін түрлі мамандықтар бойынша жабдықтар тізбесін алды.

Арнайы пәндер оқытушылары Гордеева Т.ф., Балтабаева Д. К., Ткаченко Н. И., Торопова и. И., Токпалинова А. А., бөлім меңгерушілері Айткенов А. А., Бралинова С. О. басшылығымен мамандықтар бойынша заманауи жабдықтарды таңдап, техникалық ерекшеліктер мен талаптарды әзірледі. "Жас маман" жобасы бойынша сатып алуға арналған жабдықтардың тізбесі тартылған сарапшылар - "Қазақтелеком" АҚ филиалы - Шығыс өңірлік Телекоммуникациялар дирекцияларының (Погудин С.В.), "PCN-101" ЖШС (Александров В. К.) басшылары мен қызметкерлерінің сараптамалық бағалауынан өтті.

Сатып алуға арналған жабдықтардың тізбесі "Кәсіпқор "Холдингі" КЕАҚ-дан толықтырулар мен өзгерістерді ескере отырып, бірнеше рет түзетуден өтті және Павлодар облысының білім басқармасына жіберілді.

Жабдықтарды жеткізуші-фирмаларды анықтағаннан кейін колледждің жұмыс тобының мүшелері Жабдықты қабылдау кезінде келіспеушіліктерді болдырмау үшін сол ерекшеліктер мен талаптарды тексеру және келісу рәсімін жүргізді. Жабдықтарды жеткізуге арналған шарттарда жабдықтарды жеткізу, орнату, тестілеу, қызмет көрсету және колледж оқытушыларын жеткізілетін жабдықпен жұмыс істеуге оқыту мәселелері көзделген. 2020 жылдың 10 қыркүйегінен бастап "Искрател" компаниясының "Радиоэлектроника және байланыс" мамандығы бойынша жабдықты жеткізуші фирманың инженері В. Буряков колледж қызметкерлері үшін жабдықтармен жұмыс істеу бойынша оқыту курстарын өткізді.

Сатып алынған жабдықты қабылдауды "Жұмыс тобын құру туралы"11.05.2020 Ж. №50-п бұйрығы бойынша колледжде құрылған Павлодар облысының білім беру басқармасы өкілдерінен, қоғам өкілдерінен және оқу орнының сатып алынатын Жабдықты қабылдау жөніндегі жұмыс тобы жүзеге асырды. Жабдықты қабылдау оның жеткізушіден түсуіне қарай, жабдықтың әрбір түріне техникалық ерекшелікке қатаң сәйкестікте кезең-кезеңімен жүзеге асырылды.

• 31 мар, 2021