Бүгін Торайғыров университетінің өкілдері біздің колледжге келіп, түлектерімізге оқуға түсу және мамандық таңдау туралы ақпарат берді, өйткені әрбір жас өмір бойы үнемі шешім қабылдауы керек. Шешім қабылдау мәселесі әрқашан оңай емес, өйткені көбінесе адамның әл-ауқаты, кейде оның тағдыры дұрыс таңдауға байланысты болады.

Әрбір адам жас және әлеуметтік дамудың белгілі бір кезеңінде еріксіз іздеуге тура келетін «кім болу керек?» деген сұрақтың оңтайлы шешімі оның жеке басы үшін ғана емес, жалпы қоғам үшін де өмірлік маңызды. Кәсіби бағдар жас ұрпаққа кәсіби өзін өзі анықтауға көмектесуге арналған.

Кәсіптік бағдар беру жұмысы оқушылармен барлық педагогикалық жұмыстың табиғи жалғасы және қандай мағынада — оның логикалық аяқталуы болып табылады. Талапкерлерге мамандық таңдауда толыққанды көмек көрсету оған оқу іс-әрекетін ұйымдастыруға көмектесіп қана қоймайды (ол болашақ ересек, жұмыс өмірінде өзіне пайдалы болуы мүмкін пәндерді саналы түрде зерттегенде), сонымен қатар оның болашағына қатысты тыныштық элементтерін әкеледі (оптимистік өмірлік және кәсіби перспектива жасөспірімді бүгінгі өмірдің азғыруларынан сақтайды).

Колледждің мамандықты саналы түрде таңдауы туралы қамқорлығы, олардың сұранысқа ие болуына мүмкіндік беретін қасиеттерді қалыптастыру өте өзекті міндеттерге айналады, олардың гуманистік функциясын жүзеге асыра отырып, жастарға әлеуметтік және кәсіби өзін - өзі анықтауға көмектеседі. Бұл жеке тұлғаның кәсіби өзін - өзі анықтау қажеттіліктерін қанағаттандыруға және қоғамның әлеуметтік - кәсіби құрылымды қамтамасыз ету қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған жеке тұлға мен қоғамның өзара әрекеттесуін түсінетін кәсіптік бағдар беру жүйесі болған жағдайда ғана мүмкін болады.

Ақпарат бергені үшін өкілдерге алғыс айтамыз.

• 09 фев, 2023