Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша студенттердің сауалнамасының нәтижелері.

Сыбайлас жемқорлық қоғамдық процестерге теріс әсер етеді, инвестициялық ахуалдың нашарлауына, кедейліктің таралуына, халықтың адамгершілігінің төмендеуіне ықпал етеді, елдің ұлттық қауіпсіздігі мен тиімді әлеуметтік-экономикалық дамуына қауіп төндіреді.

Сыбайлас жемқорлықпен тиімді күрес оның нақты жағдайын, тетіктерін, болмысының пайда болуының нақты себептері мен шарттарын білмейінше мүмкін емес. Білім беру ұйымдары мемлекеттің дамуында шешуші ұстанымға ие болғандықтан, осыған байланысты студенттердің "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі"ШЖҚ КМК-да сыбайлас жемқорлықтың жай-күйі туралы пікірін зерделеу мақсатында сауалнама жүргізілді

Анонимді сауалнамаға 574 студент қатысты, бұл респонденттердің ықтимал санының 100% құрайды.

Сауалнама нәтижелері біздің студенттердің белсенді өмірлік ұстанымын, сыбайлас жемқорлыққа теріс көзқарасының бар екендігін, жүргізілген сауалнама бізге барабар сыбайлас жемқорлық жағдайының бар екендігін, дәлірек айтқанда оның колледжде көрінбейтіндігін көрсетті.

• 24 фев, 2023