2021 жылғы 4 мамырда Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі ҚР Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған "1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысы жылдарында байланыс саласын дамыту"  атты жыл сайынғы мемлекетаралық қашықтықтан студенттік зерттеу конференциясына қатысты Конференция Шығыс Қазақстан облысының "Радиотехника және байланыс колледжі" КМҚК базасында өткізілді.

Мақсаты: студенттерде отаншылдық және өз елі үшін, өз халқы мен Отанының өткені үшін мақтаныш сезімдерін қалыптастыру, ҰОС жылдарындағы байланыс саласы мен байланысшылардың батырлығы дамуының объективті және тарихи шынайы сипаттамасы.

Конференция жұмысына Шығыс Қазақстан облысы, Ресей Федерациясы, Алматы, Павлодар, Ақтөбе, Қарағанды және т. б. колледждерден 42 студент қатысты.

Подтихов Максим, С-318 тобының студенті  "Бір металлдан жауынгерлік үшін  медаль, еңбек үшін медаль құйып жатыр" атты тақырыбындағы жұмысын таныстырды  (жетекшісі Гордеева Тамара Федоровна).  Сөз сөйлеу барысында жауынгер-байланысшылардың жауынгерлік жағдайдағы рөлі және, ең бастысы, оның нәтижелерінің маңыздылығы туралы айтылды. Байланысшылардың нақты жұмысына хабарламалардың, өкімдердің, бұйрықтар мен командалардың тез және уақтылы берілуі байланысты болды. Ұлы Отан соғысындағы кеңес халқының жалпы ерлігіне байланысшылардың қосқан үлесі ешқашан ұмытылмайды.

• 05 мая, 2021