2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік білім беру бағдарламасын іске асыру  , "Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды аттестаттау жүргізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы №125 бұйрығын орындау мақсатында оқу орнының 2020-2025 жылдарға арналған стратегиялық даму жоспарын орындау мақсатында, "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" ШЖҚ КМК қорытынды аттестаттау аясында WorldSkills стандарттары бойынша "Мобильді робототехника" 26.02.2021 күні демонстрациялық емтиханы өткізілді.

Кәсіби білім беру ұйымдарының білім алушыларын мемлекеттік қорытынды аттестаттау рәсіміне демонстрациялық емтихан форматын енгізу-бұл қосымша рәсімдерді өткізбей кәсіптік білім беру жүйесі мен еңбек нарығының міндеттерін шешуге ықпал ететін кадрларды даярлау сапасын тәуелсіз бағалау моделі.

Ағымдағы оқу жылында WorldSkills стандарттары бойынша демонстрациялық емтиханға біздің білім беру ұйымымыздың Э-417 тобының 6 түлегі: 1304000 Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша) құзыреті: "Мобильді робототехника": Батық Ә. А., Болатов А. Ж., Жуматов А. М., Искак И. А., Қалымқұл Ә. Н., Могер И. А. қатысты.

Демонстрациялық емтихан колледждің арнайы пәндер оқытушылары Ю.А. Калмыков, А. А. Токпалинова әзірлеген конкурстық тапсырмалар бойынша "Мобильді робототехника" құзыреттілігінің техникалық сипаттамасы" талаптарын ескере отырып өткізілді. Демо емтиханды сәтті өткізу үшін материалдық-техникалық базаны дайындауға Соколова Е. В., Айткенова А. А. Нургожина Ж. О. белсенді қатысты.

Демонстрациялық емтихан кезінде студенттер өздерінің теориялық білімдері мен практикалық дағдыларын көрсетті, мобильді роботты құрастырды, қызмет көрсетті, жөндеді және басқарады. Демо-емтихан қатысушылары басқару бағдарламаларын жасап, жазды.

Емтихан комиссиясы мен "PCN - 101" ЖШС басшылары мен бас мамандары арасынан тәуелсіз сарапшылар В.К.Александров, П. С. Шульженко, С.А.Лебедев студенттер белгілеген уақытта тапсырманың сапасы мен орындалуын бағалады.

Демонстрациялық емтихан-бұл студенттер үшін де, студенттерді дайындауға қатысатын оқытушылар үшін де, емтихан тапсырмалары мен

• 26 фев, 2021