Қазірдің өзінде жұмыс берушілер колледж түлектерінің білімі мен біліктілігінің жоғары сапасына қызығушылық танытып отыр, олардың біліктілігін растауға қойылатын талаптарды қиындатады.

Бұл жағдайда кәсіптік білім беру саласында жетекші және инженерлік-педагогикалық кадрлардың рөлі өте маңызды.

Педагог кадрлардан қажетті білім мен кәсіби дағдылардың болуы, жаңа білім беру технологияларын пайдалану, өзінің кәсіби деңгейін үздіксіз арттыруға дайын болу, өзін-өзі дамытумен айналысу, саланы дамытудағы өзекті бағыттарды анықтай білу, озық жұмыс тәжірибесін қолдану талап етіледі.

Колледждердің педагогикалық кадрларының нақты қажеттілігін, олардың кәсіби құзыреттілігіне қойылатын үнемі өзгеріп отыратын талаптарды ескере отырып, ЖЭжКК Павлодар облысының білім беру басқармасымен бірлесіп қызметкерлердің біліктілігін арттырудың икемді жүйесінің қажеттілігі туралы мәселені табысты шешеді.

2020 жылдың 10 қыркүйегінен бастап ЖЭжКК-де "Искрател" компаниясының әлеуметтік серіктестерінен біліктілікті арттыру курсы басталды.

Курстардың тақырыбы "Жас Маман" Білім министрлігінің бағдарламасын іске асыру нәтижесінде ТжКБ ұйымдарында дуальді оқыту технологиясын енгізу бойынша халықаралық тәжірибелер негізінде анықталды.

"Искрател" компаниясы байланыс зертханаларын жабдықтау, студенттердің заманауи құрал-жабдықтарды зерттеу, зертханалық жұмыстарды жүргізу мақсатында ЖЭжКК үшін телекоммуникациялық құрал-жабдықтарды жеткізу конкурсында жеңіске жетті. "Искрател" компаниясының жоба жетекшісі Ысқақов Олжас Мейрамұлы.

Оқытушылар келесі курстарға қатысады:

- "SI3000 cCS (compact Call Server), басқару, басқару және техникалық қызмет көрсету»,

- "MSAN кіру торабы-басқару, басқару және техникалық қызмет көрсету".

Курстарды "Искрател" компаниясының сертификатталған инженері және дәріс циклінің оқытушысы Виталий Буряков оқиды.

Оқытушыларды сапалы даярлау және оқыту үшін тиісті база мен инфрақұрылымға ие бола отырып, "Искрател" компаниясы колледждің оқытушылар құрамының біліктілігін арттыруда әлеуметтік әріптестермен нақты көмек және нәтижелі ынтымақтастық көрсетеді.

• 09 сен, 2020