20.04. 2021 күні Павлодар қ. ПКҚ ювеналды полиция тобының инспекторы, полиция капитаны А.Т. Байтокина ШЖҚ КМК "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжінің" 1 курс студенттері арасында "Құқық бұзушылық және заңдық жауапкершілік" тақырыбында профилактикалық әңгіме өткізді.

Іс-шараның негізгі мақсаты-кәмелетке толмағандар арасында қылмыс пен құқық бұзушылықтың алдын алу, білім алушылардың құқықтық санасын тәрбиелеу.

Кездесу қорытындысы бойынша полиция капитаны А.Т. Байтокина біздің студенттерді құқық бұзушылықтар, олар үшін жауапкершілік түрлері туралы таныстырды, сондай-ақ типтік жағдайлар мен олардан шығу жолдары қаралды.

Біздің студенттер келесі сұрақтарға жауап берді:  Құқық бұзушылық дегеніміз не?  Сіз бұл туралы не білесіз? Заңды жауапкершілік дегеніміз не?  Сіз заңды жауапкершіліктің қандай түрлерін білесіз? Біз жағдайларды қарастырдық, сонымен қатар олардың не туралы екенін сөз болатынын анықтауға тырыстық: заңсыздық, құқық бұзушылық немесе қылмыс туралы.

"Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" ШЖҚ КМК-ның  1 курс білім алушылары өздері үшін алынған ақпаратты назарға алды.

• 21 апр, 2021