Павлодар қаласының "Жоғары электроника және коммуникациялар колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны "Talap"  КЕАҚ  "Колледждерге арналған әдістемелік ұсынымдарға" сәйкес "Жас маман" жобасын іске асыра отырып, сатып алынатын заманауи жабдықтарды орналастыру үшін бірқатар зертханалар мен кабинеттерді қайта жабдықтады.

06120100 "Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)" мамандығы бойынша үш оқу кабинеттерінде колледждің әкімшілік-шаруашылық қызметкерлерінің күшімен (басшының ӘШБ бойынша орынбасары Е. Б. Арынов), басшының АT бойынша орынбасары Ю. А. Калмыковтың бастамасымен жөндеу жүргізілді, жаңа жиһаз орнатылды.

Оқу үй-жайлары оларда орнатылған жабдықтарға және оларда өткізілетін оқу-практикалық және зертханалық сабақтарға сәйкес жаңа атаулар алды: "Мобильді робототехника" зертханасы, "Пилотсыз ұшу аппараттарын басқару" зертханасы және "Электроника" зертханасы.

Бұл зертханаларда орналастырылды:

- Мобильді робототехниканы зерттеу бойынша оқу жиынтығы;

- 3D принтер+ шығыс;

- Дөңгелектегі Тулбокс;

- Жарық + тірек;

- Білім беру роботы STEM жиынтығы Ultimate 2.0 MAKEBLOCK - 10-да 1;

- 3D сканер RangeVision Spectrum;

- Жылжымалы тіректегі СК панелі.

Сондай-ақ, осы оқу үй-жайларында бар: Ноутбуктер-21 дана., интерактивті панель-1 дана. және көп функциялы құрылғы (МФУ) - 1 дана.

Бұдан басқа аудиторияда 107 "А" орнатылған:

- "Есептеу техникасы құралдарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу" (ЕТҚТҚКжЖ) зертханалық стенд жергілікті компьютерлік желілерге қызмет көрсетуге арналған құралдар жиынтығымен базалық жиынтықта;

- SECURITY" Желілік қауіпсіздік " оқу жабдығының типтік жиынтығы.

Кабинеттер мен зертханалардың сатып алынған және орнатылған жабдықтары білім алушыларға:

- қызмет көрсету және жөндеу процесін аспаптық материалдық қамтамасыз етумен танысу (СВТ);

- есептеу техникасы құралдарының (бұдан әрі-ЕТҚ) жұмыс істеу принциптерін және оларға тән ақаулықтарды зерделеу;

- аппараттық, бағдарламалық және бағдарламалық-аппараттық құралдарды және диагностика тәсілдерін зерттеу (СВТ);

- есептеу техникасы құралдарына профилактикалық қызмет көрсету саласында теориялық білім мен практикалық тәжірибе алу;

- өз базасында бірнеше технологиялар мен хаттамаларды жүзеге асыратын компьютерлік желіні құру бойынша кешенді жұмысты орындау;

- Ethernet желілерінің негізгі қауіпсіздік механизмдерін түсіну;

- брандмауэрлерді қолдана отырып, қорғалған желілерді құру әдістерін қолданыңыз;

- Linux ОС көмегімен қорғалған желілерді құру тәсілдерін меңгеру;

- түрлі деңгейдегі WorldSlills кәсіби шеберлік конкурстарына дайындықты жүргізу.

- бейінді мамандықтар бойынша демонстрациялық емтихандарға дайындалу және қатысуға мүмкіндік береді.

• 05 мая, 2021