31 мамыр күні Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні колледжде "Еске алу және қайғы күні" атты сынып сағаттары өтті.

Мақсаты - студенттерді Отанымыздың тарихи өткенімен таныстыру, студенттерді демократия, бостандық, жеке басының қадір-қасиеті, адам құқықтары мен бостандықтарын құрметтеу рухында тәрбиелеу болып табылады.

Бұл қайғылы күн біздің еліміздің тарихындағы ең қайғылы беттердің бірін бейнелейді. 1920-53 жылдар аралығында тек Қазақстанда ғана 100 мыңнан астам адам сотталды, 25 мың адамға ең жоғары жазалау шарасы - ату жазасы қолданылды. Шын мәнінде, өз мүдделерін қорғаған қазақ зиялыларының тұтас бір буыны жойылды.

Қазақстан халқы саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен миллиондаған отандастар туралы естелікті мұқият сақтайды. Террор уақыты туралы тарих оқулықтарында жан-жақты баяндалады, осы тақырыпта кітаптар, фильмдер түсіріледі, еліміздің қалалары мен ауылдарында естелік стелалар орнатылады.  Мұның бәрі қоғамның бейбіт эволюциялық дамудың құндылығын түсінуі және мұндай оқиғалардың қайталануына ешқашан жол бермеуі үшін өте маңызды.

• 31 мая, 2021