2024 жылы Қазақстан темір жолы өзінің 120 жылдығын атап өтеді. Республикамыздың аумағынан өткен алғашқы пойыздан бері темір жол үлкен сапалық серпіліс жасап, бүгінде еліміздің экономикалық дамуында шешуші рөл атқаруда.
Қазақстан әлемдік қауымдастыққа табысты интеграцияланып, халықаралық деңгейде мойындалды. Бүгінде Қазақстан арқылы 11 халықаралық транзиттік дәліз өтеді: бес темір жол және алты автомобиль. Жаңа Жібек жолы жобасы, TMTM, Солтүстік-Оңтүстік дәліздері қарқынды дамып келеді. Тасымалдау көлемі артып келеді.
120 жылдық қарқынды прогрессивті дамудан кейін темір жол саласы тәуелсіз Қазақстанның экономикасының қалыптасуы мен нығаюына елеулі үлес қосуды жалғастыруда.
Осы оқиғаға байланысты бүгін, 2024 жылдың 28 тамызында Жоғары электроника және байланыс колледжінде салтанатты шара өтіп, онда 50-ге жуық теміржолшы түрлі дипломдармен және алғыс хаттармен марапатталды.
«Қазақстан темір жолы» АҚ Басқарма төрағасы Сауранбаев Нұрлан Ермекұлы Павлодар облысының ҚТЖ үздік қызметкерлерін көп жылғы еңбектеріне адалдығы және салада жоғары нәтижелерге қол жеткізгені үшін марапаттады.
«Жоғары электроника және коммуникация колледжі» өзінің әлеуметтік қызметкерлерін құттықтайды. «Қазақстан темір жолы» ҰК» АҚ серіктестері айтулы мерейтойды – «Қазақстан темір жолы» АҚ-ның 120 жылдығын атап өтуде!

• 28 авг, 2024